بذر بازار شماره ماشین مالیات کسب درآمد

بذر: بازار شماره ماشین مالیات کسب درآمد درآمد مالی بازار خودرو

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بیت کوین وارد بازار کشور عزیزمان ایران می‌شود؟

در کشور ما هنوز قوانین قدیم بانکی اعمال نشده و مشخص نیست اگر قوانین تازه بیت کوین هم به سیستم بانکی اضافه شود، چه اتفاقی رخ خواهد داد.

بیت کوین وارد بازار کشور عزیزمان ایران می‌شود؟

بیت کوین وارد بازار کشور عزیزمان ایران می شود؟

عبارات مهم : ایران

در کشور ما هنوز قوانین قدیم بانکی اعمال نشده و مشخص نیست اگر قوانین تازه بیت کوین هم به سیستم بانکی اضافه شود، چه اتفاقی رخ خواهد داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اتاق تهران، بیت کوین این روزها در بازارهای جهانی رکوردهای مختلفی را به جای گذاشته هست. بورس شیکاگو روز قبل معاملات آتی بیت کوین را برگزار کرد و بورس نیویورک هم اعلام کرده اواسط سال آینده بیت کوین را وارد معاملات خود می کند. نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا هم چندی پیش اعلام کرد که می خواهد بدهی های دولتش را با بیت کوین بپردازد. به هرحال بیت کوین این روزها در صدر خبرهای دنیا قرار گرفته هست. براساس گزارش های بین المللی سال 2011 قیمت آن زیر یک دلار بود. اوایل امسال هم حدود هزار دلار فروخته می شد و حالا به 17 هزار دلار رسیده هست. با حسین سلیمی، عضو هیات نمایندگان اتاق پایتخت کشور عزیزمان ایران راجع به بیت کوین و تاثیر آن در اقتصاد گفتگو کردیم.

بیت کوین وارد بازار کشور عزیزمان ایران می‌شود؟

بیت کوین در دنیا چطور عمل می کند؟

بیت کوین عملا در دنیا کار می کند؛ ولی مشکلاتی هم دارد. یکی از مواردی که جهت من پرسش است این است که قانون پولشویی به صورت صد در صد اعمال می شود ولی در بیت کوین اعمال این قوانین چطور انجام می شود. به اعتقاد من کارکردن با بیت کوین خیلی تعجب آور هست، ولی می بینیم که کار می کند.

دیروز بورس شیکاگو معاملات آتی بیت کوین را انجام داد و به این صورت نخستین سازمانی که تحت نظارت دولتی بود وارد معاملات بیت کوین شد. به این ترتیب گویا روند قانونی شدن آن در پیش است.

در کشور ما هنوز قوانین قدیم بانکی اعمال نشده و مشخص نیست اگر قوانین تازه بیت کوین هم به سیستم بانکی اضافه شود، چه اتفاقی رخ خواهد داد.

بله. می بینیم که بیت کوین آرام آرام در بازارهای جهانی ورود کرده هست. ولی جهت کشور عزیزمان ایران که وارد این بازار نشده و خیلی در این مسایل عمل نکرده ایم، قابل تامل هست. اینکه در ساختار بانکی کشور عزیزمان ایران چه اتفاقی رخ خواهد داد، خودش بحثی جداگانه هست. در کشور ما هنوز قوانین قدیم بانکی اعمال نشده و مشخص نیست اگر قوانین تازه بیت کوین هم به سیستم بانکی اضافه شود، چه اتفاقی رخ خواهد داد.

اقتصاددانان و نوبلیست های دنیا درمورد بیت کوین هشدار داده اند. عده ای آن را حباب و عده ای دیگر تقلب می نامند. برخورد با بیت کوین باید چگونه باشد؟

کسانی که در خارج از کشور با بیت کوین کار می کنند باید مواظبت باشند. در طول یکسال نوسانات زیادی در این ارزرمزنگاری شده است ایجاد شده است هست. بیت کوین بسیار ریسکی عمل می کند و بعید می دانم ارز باثباتی باشد. با این حال می بینیم که ونزوئلا می خواهد با بیت کوین بدهی های دولتی اش را بپردازد. از نظر من نباید به این ارز ورود کرد. زمانی که رشد هزار درصد در طول یک سال رخ می دهد، یعنی یک جای ماجرا ایراد دارد. در نهایت هم بیت کوین، پول واقعی نیست و هیچ اعتبار ای جهت آن وجود ندارد و تماما در اینترنت رخ می دهد. باید مطالعه کرد و اطلاعات بیشتری در این باره به دست آوریم. کاملا از ساختار آن اطلاع ندارم و نمی توانم به کسی هم توصیه کنم. ولی می بینیم که بیت کوین در دنیا جا افتاده هست. زمانی فکر نمی کردیم که حتی یوتیوب وارد بورس شود، ولی می بینیم که الان در بورس حضور پیدا کرده است.

بورس نیویورک هم اعلام کرده از اواسط سال آینده بیت کوین را واردات معاملاتش می کند.

بیت کوین وارد بازار کشور عزیزمان ایران می‌شود؟

اگر بیت کوین در بورس نیویورک وارد شود، یعنی وارد مسیر نظام مندی می شود که همه می توانند از آن استفاده کنند. در این شرایط باثبات می شود و قیمت واقعی خود را پیدا می کند.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | قوانین | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs